KonTöR YoLLaMa Ve iSTeMe

Kontör gönderme nasıl yapılır?

Turkcell Aboneleri için
Turkcell aboneleri kontör göndermek istedikleri kişinin numarasını başında sıfır olmadan yazıp bir boşluk bırakarak göndermek istedikleri kontör miktarını yazmaları yeterli. Mesajı 2277‘ye göndereceksiniz. 8075‘i arayarak da kontör gönderebilirsiniz. Kontör gönderme işlemi 2 kontör‘dür. 1 ay içerisinde en fazla 250 kontör gönderebilirsiniz. Tek seferde ise en az 5, en fazla 70 kontör transfer edebiliyorsunuz.
Örnek mesaj: 5351234567 20 yazıp, 2277‘ye gönder

Vodafone Aboneleri için
Vodafone aboneleri cep telefonlarından 7038‘i arayarak otomatik sesli yanıt sistemini takip edebilirler. Vodafone’da kontör gönderme ücreti 2 kontör‘dür. Transfer işlemi sadece CepÖğrenci tarifesindekiler arasında olmaktadır. Kontör transfer yapabilmek için hattınızda en az 26 kontör bulunmalıdır. Bir defada en az 4, en fazla 100 kontör transfer edebilirsiniz. Bir ay içerisinde en fazla 300 kontör gönderebilirsiniz. Yeni aboneler 3 ay boyunca kontör transfer yapamazlar. Bir CepÖğrenci hattından 20 ve üzeri kontör transferi alan bir abonenin aktif kullanım süresi uzar.

Avea Aboneleri için
Avea aboneleri kontör göndermek istedikleri kişinin numarasını başında sıfır ile birlikte yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra kontör miktarını yazıp 9235‘e göndermeliler. İsterseniz 9235‘i arayabilirsiniz. Ayrıca *100# işlemler menüsünü de kullanarak kontör gönderebilirsiniz. Kontör gönderme işlemi 2 kontördür Bir seferde en az 4, en fazla 50, bir ay içinde en fazla 250 kontör transferi yapılabilir.

 
Kontörü bitenlere çözüm: Nasıl kontör istenir?

Bir telefonun ihtiyacı olan en önemli iki şey şarj ve kontördür. Eğer bu ikisinden biri sizde yoksa keyfiniz yarım kalır. İşte operatörlerin sunduğu güzel bir hizmet daha. Kontör İsteme.

Avea abonesiyim
Eğer Avea abonesi iseniz herhangi bir Avea abonesinden kontör istemek için 9235′i aramanız yeterli. Tabi ki bu numarayı aramak ücretsiz. Sesli yanıt sistemini takip ederek işleminizi gerçekleştirdiğinizde bakiyenizden 2 kontör düşülecektir. İsterseniz kısa mesaj yolunu kullanarak da kontör isteyebilirsiniz. Bunun için kontör göndermesini istediğiniz kişinin numarasını yazıp, bir boşluk bırakarak, kaç kontör istediğinizi yazın ve 9233′e kısa mesajla yollayın. Eğer karşı taraf bu talebinize cevap verirse gönderdiği kontörler bakiyenize eklenir.
Örnek mesaj: 05064301806 30 yazıp 9233‘e yollayon

Turkcell Abonesiyim
Eğer Turkcell abonesi iseniz cep telefonunuzdan hemen *115*Kontör istediğiniz kişinin numarası*Kaç kontör istediğiniz# ‘yi arayarak karşı taraftan kontör talep edebilirsiniz. Kontör istemenin bir ücreti bulunmuyor.
Örnek arama: *115*05397209834*20#

Vodafone abonesiyim
Vodafone’un şimdilik böyle bir hizmeti bulunmamaktadır.NOT: MaYaDRooM CLaN FarKıyLa

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !